Склад стічних вод машинобудівної промисловості повністю пов’язаний із технологією виробництва. рН таких вод 4-11. У них є домішки, мастила, нафтопродукти, солі металів (заліза, хрому, цинку, міді, нікелю), залишки МОР, кислоти, луги. Залежно від специфіки роботи заводів застосовуються різні способи очищення. Для цього використовують коагулянт в парі з флокулянтом або без нього. Може різнитися метод відділення коагульованих забруднень, а також, кількість реагентів. Для очищення стоків, які містять забруднення мастилами (50-400 мг / л) і механічними домішками (100-300 мг / л) проводять відстоювання з попередніми згортанням, з додаванням кальцію гідроксиду (гашеного вапна).

stichnih-vod-mashinobudivnoyi-promislovosti

Після чого, воду з незначним вмістом домішок в обсязі 2-10 мг / л, піддають хлоруванню і повертають для повторного використання. Для сильно забруднених стоків, наприклад, відпрацьовані мастильно-охолоджувальні рідини (МОР), мийні розчини, використовують коагулянт в високих дозах і метод напірної флотації. Залежно від рівня концентрації речовин визначаються і кількість реагентів.

Застосування коагулянтів на машинобудівних підприэмствах: вагоноремонтнІ заводи обновлено: Вересень 23, 2016 автором: Admin