ВАПНО НЕГАШЕНЕ – ОКИС КАЛЬЦІЮ CаO

 

Вапно негашене – окис кальцію CaO, біла речовина, що добре поглинає воду. Її утворення відбувається при випалюванні крейди, доломіту, вапняку та інших копалин кальцієво-магнієвого типу. При цьому частка домішок не може бути вище 6-8%.

CaCO3 = t> 900 ° С => CaO + CO2

Дрібнопористі шматки СаО розміром 5-10 см, що отримуються в результаті випалення сировини, питома вага 1600 … 1700 кг / м3. Залежно від вмісту оксиду магнію  вапно поділяють на:

кальцієве (70-90% СаО і до 5% МgО), магнезіальне (до 20% Мg0) і високомагнезіальне або доломітове (Мg0 від 20 до 40%). Речовину випускають трьох сортів. Залежно від часу гасіння розрізняють: швидкого гасіння (до 8 хв); середнього гасіння (до 25 хв), повільного гасіння (понад 25 хв.). Застосовують у виробництві цементу, скла, карбіду кальцію, а також для отримання гашеного вапна. У сільському господарстві та садівництві використовується для обробки рослин від шкідників, побілки дерев, добрива кислих грунтів. Мелений вапняк є сировиною у виробництві кормів для худоби, підгодівлі свійської птиці. Застосовується для дезінфекції ставків, тобто для боротьби з паразитами і збудниками хвороб, нейтралізації димових газів від оксиду сірки. Відмінно пом’якшує воду і зв´язуєі присутні в ній органічні продукти і речовини, також, забезпечує нейтралізацію природних кислих природних і стічних вод. В енергетичній сфері застосовується вапнування перед хімічним знесоленням підживлювальної води котлів. Природна лужність води обумовлюється в основному присутністю бікарбонат-іонів, що знаходяться в хімічній рівновазі з вугільною кислотою і карбонат-іонами. При вапнуванні досягається зниження лужності води, жорсткості і сухого залишку, видалення суспензії та освітлення, зниження вмісту сполук заліза, кремнекислоти, органічних сполук і зниження кольоровості води. Грудкове вапно відвантажують навалом, порошкоподібну – навалом або в паперових мішках за ГОСТ 2226. Перевозять речовину усіма видами критого транспорту відповідно до правил перевезення вантажів, що діють на даному виді транспорту.

 

Замовити реагент зараз