FeCl3 (хлорид заліза) сіль заліза тривалентного та соляної кислоти. 

Зовнішній вигляд – м’яка кристалічна маса темного іржаво-коричневого кольору. Хлорид заліза (III) випускають у вигляді безводної солі, гептагідрату і розчинів. Його застосовують як каталізатор в органічному синтезі, як протравлення в процесі фарбування тканин, а також для приготування залізних пігментів і інших солей заліза.

У порівнянні з іншими коагулянтами, зокрема з сірчанокислим алюмінієм, FeCl3 має досить високу швидкість осадження різноманітних домішок. Водні розчини хлориду заліза застосовують в якості коагулянту в установках очищення каналізаційних і промислових стічних вод, при обробці активного мулу. Чудово усуває запах шляхом зв’язування сірководню і сульфідів. Широко використовується м’ясокомбінатами, птахофабриками, харчовими виробництвами, металургійними і машинобудівними заводами, шкіряний фабриками і ін. Водні розчини володіють м’якими травильними властивостями, їх застосовують для травлення друкованих плат, мідної фольги і металевих деталей перед нанесенням гальванічних покриттів.

Хлорне залізо FeCl3 використовують у виробництві будівельних матеріалів в якості добавки до портландцементу, для прискорення процесу схоплювання. Водоцементне співвідношення (В / Ц) рекомендується в межах 0,4 – 0,5. Добавка FeCl3 дозволяє підвищувати значення В / Ц.

– як вихідна речовина для отримання інших сполук заліза,

– як компонент тонуючих розчинів в фотографії,

-в хімічній та інших галузях промисловості.

Речовину зберігають і транспортують в ємностях з пластиків (ПЕ, ПП, ПВХ), зі сталі з гумовою прокладкою (гумованих) або з титану.

Замовити реагент зараз